Cztery video-instrukcje na rozciągnie


Pamiętajcie, że nie chodzi tylko o jakość obrazu, dźwięku czy inne elementy dekoracji. W ćwiczeniach na rozciąganie ważne są… ćwiczenia.

Pierwszy filmik to naszym zdaniem najlepszy z klasycznych zestawów na rozciąganie. Nagrała go Paula Pietrzkowska, instruktorka fitness i tańca. Ponad milion sto tysięcy wyświetleń pokazuje, że wiele osób właśnie z tym zestawem zaczyna dzień.

Trochę inny zestaw ćwiczeń proponuje Katarzyna Kępka i Szymon Gaś. 7 minutowy zestaw polecają jako idealny po ćwiczeniach, ale naszym zdaniem przed lub wręcz z rana takie ćwiczenia też warto zrobić.

Ten zestaw z kolei opisywany jest jako najlepszy dla początkujących. Niestety trzeba się trochę napracować wcześniej, czyli jednak mieć już za sobą miesiące rozciągania, by zrobić wszystko jak Kasia Bielecka. Ale jeśli czujesz, że podołasz może warto spróbować?

Ma koniec zestaw od Marty z Codziennie Fit. To 30 minut na rozciągnie po treningu jak i z rana. Polecamy szczególnie dla początkujących.

 


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak