Uwierz w siebie, nie umieraj! – felieton Pawła Cattaneo


Ponoć przeciętna osoba umiera w wieku 25 lat, a jak trafia do grobu to w wieku 75…


Oto motywacyjny felieton Pawła Cattaneo

WHAT THE FUCK?

Hasło „uwierz w siebie” i śmierć w jednym felietonie to wybuchowa mieszanka. Ale chcę Was uświadomić, że zbyt często bywa tak, że młodzi ludzie tracą zapał do walki o siebie i swoje marzenia. Umierają wtedy w wieku średnio 25 lat. Potem, kiedy odejdą ze starości z tego świata, umierają znowu. Jak łatwo obliczyć przez 50 lat wiele osób po prostu trwa…

MARZENIA I REALIA

Każdy z nas ma marzenia. Każdy z nas chciałby je spełnić. Ale nie każdy ma odwagę, by zrobić coś w kierunku ich realizacji. Chowamy te marzenia, ukrywamy je przed światem, bądź staramy się wymazać z pamięci, choćby pod pretekstem “nie stać mnie na to…”.

Tak już bywa, że otaczamy się ludźmi, którzy mówią nam byśmy zeszli na ziemię. Nie wierzą w nasze plany i śmieją się, kiedy coś nam nie wyjdzie. Ci ludzie rzucają wtedy krótkie “a nie mówiłem?”. Pamiętajcie, że nigdy nie wzniesiono pomnika osobom niewierzącym w swoje plany!

ŻYCIE I COŚ WIĘCEJ

Przypomnę, że każda przeżyta minuta już nigdy nie wróci! A idealny moment nie nadejdzie jutro, pojutrze czy za rok. Nie nadejdzie wtedy, kiedy zdasz egzamin, prawo jazdy, ukończysz kurs, szkołę itd. Idealny moment jest właśnie tu i teraz.

Musimy żyć teraz, póki mamy okazję. Umiera ten, kto pozwala na to, by marzenia uciekały mu między palcami. Jeśli wciąż siedzisz na ławce z piwkiem w ręku i czekasz, co przyniesie nowy dzień… umarłeś!  Bo Ty nie żyjesz, a tylko istniejesz.

A życie to coś więcej. To marzenia, które udało się nam zrealizować. To radość z tego, że marzymy dalej. Że tworzymy historię tego, co udało się nam zrobić. Nie umierajcie. Żyjcie. Uwierzcie w siebie, bo tylko Wy jesteście w stanie zrealizować Wasze marzenia. Nikt za Was tego nie zrobi!

Paweł Cattaneo


Zdjęcie w materiale autorstwa Pawła Spychalskiego

Paweł Cattaneo

Partner bloga Nauka Fitness Zdrowie


2 comments

 • Agnes

  29 listopada 2017 at 14:49

  Bardzo mądre slowa ale kazde realizowanie marzen ma swoja cene i tak chodzi mi tu o koszty. Kiedy ma sie dziecko, rodzinę, to ciężko w tym momencie myslec o sobie, o swoich planach i odlozyc cos na realizacje tego 🙁 a w szczególności kiedy nie ma sie pomocy ze strony najblizszej rodziny..

  • Redakcja Nauka i Fitness

   29 listopada 2017 at 16:26

   Racja 🙂 Ale redakcja i tak życzy Ci realizacji wszystkich marzeń! Trzymamy kciuki byś otrzymała pomoc na jaką zasługujesz!

Comments are closed.O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak