Sposób na 400 pompek – radzi Bartek Kruk


Jak pobić własny rekord w pompkach? Poznajcie 21-letniego Bartłomieja Kruka, który w jednej serii, robi ich 400!

Bartek Kruk pochodzi z okolic Krakowa. W samym Krakowie studiuje na AWF. Pracuje jako trener personalny na jednej z siłowni w Skawinie oraz jako trener w GOjump Park Trampolin Kraków. Na początku września 2018, szukając sponsora na wyjazd do Łotwy na Mistrzostwa Świata w kategorii wytrzymałościowej, Bartek wykonał 400 pompek w jednej serii!

“Zakwasy na barkach, klacie oraz tricepsach trzymały mnie aż 4 dni”

Paweł Marciniak z portalu Nauka Fitness Zdrowie:
Dlaczego pompki? Co w nich jest takiego, że wybrałeś właśnie bicie rekordy w tej formie?

Bartek Kruk:
Sam nie wiem jak to się stało. Po prostu odkryłem w sobie to, że jestem chyba, w jakimś stopniu, stworzony do robienia dużej liczby powtórzeń w pompkach. Dlatego postanowiłem, że będę w nich bić rekordy. Dzięki nim wielu ludzi mnie kojarzy i czasem zdarza się usłyszeć “oo idzie Pan pompka” (uśmiech) Kocham je po prostu robić.

Paweł:
Jakie masz rady dla tych, którzy robią pompki?

Bartek:
Przede wszystkim, przy klasycznych pompkach, rozstaw dłoni powinien być mniej więcej na szerokość barków lub delikatnie szerzej. Trzeba pamiętać, że łokcie prowadzone są pod kątem 45 stopni, a brzuch i pośladki powinny być mocno spięte. Tak, żeby nie było żadnego załamania w odcinku lędźwiowym. Z kolei stopy razem i głowa prosto, tak by była przedłużeniem kręgosłupa.

Paweł:
Jak wyglądały Twoje przygotowania do rekordowych 400 pompek?

Bartek:
Robiłem sporą liczbę powtórzeń na treningu. Czasem zaczynałem trening od 100 pompek naraz. Robiłem piramidki 10-20-30-40-50-60-70-80-90-100. Zdarzało się po 1000 pompek na trening, sporo izometrii, aż czasem już nimi rzygałem 😀

Najtrudniejszą rzeczą w robieniu pompek w jednej serii, gdy bijemy swoje rekordy, jest utrzymanie prawidłowej pozycji w podporze. Bo, po jakimś czasie, brzuch zaczyna puszczać i lędźwie często się załamują, więc trzeba też wzmacniać mocno korpus.

Paweł:
Dzięki za rozmowę i trzymamy kciuki za kolejne rekordy! 


Polecamy kanały Bartka

Bartek na Świnicy - Tatry - 17.10.2018
Bartek na Świnicy – Tatry – 17.10.2018

Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak