Pietro Boselli: włoski nauczyciel matmy i fitnessu


Uczył matematyki, teraz jest modelem i gwiazdą fitness

Jest prawie trzydziestoletnim Włochem. Ma doktorat z filozofii, tytuł magistra inżynierii i uczył matematyki w University College London. Był modelem Abercrombie & Fitch i Armaniego, można Go było zoczyć na okładkach GQ Style Attitude. Dziś jest także vlogerem fitness-owym.

Pietro Boselli zaczął karierę z aparatem kiedy w wieku sześciu lat został twarzą marki Armani Junior. W czasie pisania doktoratu z filozofii, mając już inżynierskie wykształcenie, uczył matematyki. I któregoś dnia jeden z Jego uczniów wraz z przyjaciółmi pomyśleli: „ten facet świetnie wygląda” i zaczęli przeszukiwać Internet. Chwilę później uczeń Arief Azil wrzucił na Instagrama post z tekstem:

„Ten moment kiedy zdajesz sobie sprawę, ze twój nauczyciel matematyki, jest top modelem”

Ten wpis szybko obiegł sieć. Pietro stał się sławny. Gazety i portale nazwały go „najseksowniejszym nauczycielem matematyki na świecie”. Dziś przystojny Włoch już nie uczy, ale jest profesjonalnym modelem brytyjskiej agencji Models1.

A od jakiegoś czasu stał się też vlogerem. Na swoim kanale youtubowym uczy jak ćwiczyć. Najpopularniejsze wideo ma już ponad 3 miliony wyświetleń, a Pietro pokazuje w nim jak ćwiczyć ramiona.

„W tym filmie pokażę 6 różnych ćwiczeń skierowanych na ramiona, podkreślając zaangażowane mięśnie i prawidłową technikę, a także kilka krótkich wskazówek, jak uzyskać z nich maksimum”

Jest też zestaw na klatę:

I zestaw na mięśnie brzucha:

Kanały Pietro:


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak