Pary, które razem jedzą zdrowo, są bardziej szczęśliwe!


To nie informacja z serii plotek. To wynik naukowych obserwacji. Jeśli para razem jada zdrowo, dłużej cieszy się swoim szczęściem.

Co ciekawe analizę przeprowadzono na zlecenie jednego z amerykańskich producentów rowerów eliptycznych. W sumie przepytano tysiąc osób. I tak 95% badanych, którzy świadomie podchodzili do kwestii odżywiania było jednocześnie w związku z osobami, które też mają nieprzypadkową dietę. Z kolei 60% tych, którzy zmienili tuż przed badaniami styl odżywiania zrobiło to dopasowując się do partnera.

Dieta pożywieniem związku?

Ci, którzy nie dogadywali się w kwestii jedzenia opisywali trudności związane choćby z prozaiczną decyzją „co dziś na obiad?”. Jeszcze większy problem następował kiedy, któryś z partnerów chciał zmienić dietę, a drugi nie szedł w jego ślady. Mniejsza motywacja w lepszym odżywianiu była jednym z często powtarzających się wniosków par, których nie połączyło zdrowe odżywianie.

I tak, największą satysfakcję ze związku miały pary będące na diecie wegetariańskiej lub śródziemnomorskiej. Może to dlatego, że takie odżywianie pełne jest owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które sprzyjają lepszemu nastrojowi. Pary, które nie miały wspólnych zdrowych kulinarnych nawyków, były w badaniu wyraźnie mniej szczęśliwe.


Na podstawie analizy: https://www.ellipticalreviews.com/eu/eu_landing.html


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak