18-latek, który zmienił swoje ciało


Dominik pochodzi z Pomorza. Chce pochwalić się swoją pracą nad sylwetką na Mistrzostwach Polski Juniorów do 19 lat. Zobaczcie jak zmienił swoje ciało!

Dominik wyznaje bardzo motywującą zasadę:

„Życie to codzienna walka o marzenia”

Redakcji Nauki i Fitnessu opowiedział jak zmienił swoje ciało.

Paweł z Nauka i Fitness:
Dlaczego postanowiłeś pracować nad sobą i swoim ciałem?

Dominik Surma:
Hmmm… wpływało na to wiele czynników. Przede wszystkim chciałem dobrze czuć się w swoim ciele. Ale opinie innych sprawiały również, że zmotywowałem się do działania. Wtedy zacząłem coś co teraz jest dla mnie pasją! Było ciężko, lecz mimo zwątpień, dodatkową motywacją stały się osoby, które czekały aż się poddam! Oczywiście byli też dobrzy ludzie, tacy jak mój przyjaciel, którzy mnie pozytywnie motywowali i wierzyli we mnie.

I tak moje życie obróciło się o 180 stopni.

Paweł:
Co było najtrudniejsze?

Dominik:
Najtrudniejszym moim wyzwaniem nie było trzymanie diety, choć zdarzała się zwykła niechęć do niej.  Najtrudniejsze było to, by nie dać się złamać opinii innych osób, które mówią o marzeniach zamiast je spełniać.

Paweł:
Jesteś przykładem dość nieklasycznym, bo zwykle w mediach pojawiają się historie osób z większą masą, które przez ćwiczenia chcą się pozbyć na przykład brzucha. Ty byłeś szczupły, ale to nie oznacza że miałeś łatwiej. Takich ludzi jak Ty jest sporo. Co im byś doradził?

Dominik:
Zarówno w redukcja jak i w budowanie masy mięśniowej są trudne. Każdy ma inny organizm i inną budowę ciała. Każdy zaczyna z innego miejsca, lecz trzeba pamiętać, że dążymy do tego samego celu, czyli do wysportowanej sylwetki. To jak wchodzenie na szczyt z różnych stron wielkiej góry. Pamiętajcie, że niezależnie od budowy ciała trzeba cierpliwie pracować na sukces, a efekty będą wynagradzać Wasze zaangażowane (uśmiech).

Paweł:
Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów!


Instagram Dominika

 


Paweł Marciniak

Autor bloga Nauka Fitness Zdrowie
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak