Naukowcy będą płacić za jedzenie awokado


Ci, którzy lubią awokado powinni się cieszyć. W USA szukają ludzi do jedzenia tych owoców codziennie przez pół roku. I będą im jeszcze za to płacić! O co chodzi?

Aż cztery amerykańskie uczelnie, Uniwersytet Pensylwański, Uniwersytet Tufts z Massachusetts i Kalifornijski Uniwersytet z Los Angeles oraz pochodzący z tego samego stanu Uniwersytet Loma Linda, szukają chętnych do dużego projektu naukowego. Chcą zebrać nawet tysiąc osób, by zbadać jak dłuższe odżywianie się awokado wpływa na spadek wagi.

Ponieważ awokado zawiera najwięcej tłuszczy ze wszystkich owoców, wydaje się nielogicznym myślenie, że może ono faktycznie pomóc w odchudzaniu” – mówią przedstawiciele Uniwersytetu Loma Linda i będą próbować tę tezę obalić lub potwierdzić.

Wcześniejsze badania opublikowane w magazynie Amerykańskiego Towarzystwa Sercowego potwierdzały, że zamiana tłuszczy nasyconych na choćby jedno awokado dziennie, może skutkować zmniejszeniem ciśnienia krwi.

Nazwa projektu naukowego to „Dieta nawykowa i próba awokadowa”. Każda uczelnia szuka 250 ochotników, którzych podzieli na dwie grupy. Jedni codziennie będą jeść jedno awokado. A drudzy dwa owoce na miesiąc. I tak przez 6 miesięcy.

Każdy uczestnik dostanie na koniec badania 300 dolarów, a na początek 24 owoce awokado. Ochotnicy muszą mieć powyżej 25 lat i powyżej 88 lub 100 centymetrów w talii, w zależności od płci.

Ktoś się zgłasza?


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak