Najlepsze sposoby na sukces? Sylwetka, odchudzanie?


Nie ma jednego schematu osiągnięcie tego co sobie założyliście! Ale ludzie sukcesu i stare przysłowia wskazują jedną podstawę. Co to takiego?Zrzucenie kilogramów, a może nabranie masy mięśniowej. Lepsza kondycja, a może poprawa sprawności konkretnej grypy mięśni. Cele jakie sobie wyznaczamy w życiu bywają różne.  Są przecież też te zawodowe, mieszkaniowe i rodzinne. Wszystkie łączy jedno. By dojść do celu trzeba uwierzyć w siebie. Tak przynajmniej wynika z doświadczeń ludzi sukcesu i wielu twierdzeń motywacyjnych.

„Wiara w siebie to pierwszy krok do zwycięstwa”

Amerykański filozof William James był nawet w tej sprawie jednoznaczny. Choć o sukcesie wcale nie mówił.

„Jest tylko jedna przyczyna ludzkich porażek. To brak wiary w prawdziwego siebie”

Niestety czasem jest tak, że ten brak wiary w siebie jest jak choroba, którą zarażają inni. Inspiracją w takiej sytuacji może być amerykański bokser, Sugar Ray Robinson, zawodowy mistrz świata w wadze półśredniej i pięciokrotny mistrz świata w wadze średniej.

„Żeby być mistrzem musisz wierzyć w siebie, kiedy już inni przestali”

Pytanie więc co może dać nam wiarę w siebie? Tu znowu sięgam do cytatu ze świata ringu. Gina Joy Carano, amerykańska zawodniczka boksu tajskiego i MMA oraz aktorka, twierdzi, że samo rozpoczęcie walki o siebie jest sposobem.

„Od momentu kiedy zaczęłam walczyć nabrałam respektu do siebie samej, wiary w siebie i samokontroli”

Można oczywiście iść jeszcze dalej i zainspirować się nie tylko do małych sukcesów. Aktor i lider zespołu „Thirty Seconds To Mars” Jared Leto twierdzi wręcz, że:

„Śnij wielkie sny kiedy śpisz, a większe kiedy się obudzisz”!

Może tak właśnie warto żyć?
Paweł Marciniak

Autor bloga Nauka Fitness Zdrowie