Wiemy jakie męskie cechy kobiety uważają za najseksowniejsze


Możecie w to nie wierzyć, ale takie rzeczy też się bada naukowo! Takie analizy to często element naukowego podejścia do kwestii kulturowych i znaczenia wyglądu zewnętrznego w tworzeniu relacji między ludźmi.

Tak czy owak, jest kilka męskich cech, które panie uważają za najseksowniejsze!

  1. Kaloryfer

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Western Illinois University, najseksowniejszy dla kobiet jest kaloryfer… Oczywiście nie ten co grzeje zimą, ale w sumie ten na brzuchu też przecież rozgrzewa. Tak przynajmniej wynika z badań 😉

Co ważne to część ciała, którą można zmienić. A więc jeśli jakiś facet chciałby stać się bardziej seksowny, zgodnie z naukowymi doniesieniami powinien zainwestować w sześciopak (PS, nie ten składający się z sześciu piw).

  1. Silne pośladki

Skoro facetom pobadają się pośladki to nikogo nie powinno dziwić, że kobietom też. Według danych serwisu AskMen, na tę właśnie część ciała często patrzą kobiety. Kto więc ma się czym pochwalić, powinien się odwrócić 😉

  1. Szerokie ramiona

Na Uniwersytecie w Alabamie przeprowadzono badania, z których wynika, że ramiona są ważne dla pań. Idą często w parze z dobrze zbudowaną klatką piersiową, więc od niepamiętnych czasów są symbolem siły.

  1. Umięśnione plecy

Kształt litery V na plecach i ich szerokość to według badań z 2013 roku cechy ważniejsze od wzrostu czy nawet przyrodzenia. Te same badania sugerują, że umięśnione plecy zwiększają atrakcyjność faceta nawet o 79%.

  1. Wyrzeźbiona klata

Raport pod nazwą ”The New Science of Human Attraction” opisuje szczegółowo jak kobiety widzą facetów. Sportowa sylwetka mężczyzny odzwierciedla fizjonomię łowcy. Poza wspomnianymi wcześniej ramionami i brzuchem, to właśnie klatka piersiowa jako całość stanowi ponoć podstawę atrakcyjności.

Jednak kobiety nie przepadają za dużymi i muskularnymi męskimi piersiami. Według badań, wolą stonowaną klatkę piersiową z wyrzeźbionymi mięśniami piersiowymi.  1. Muskularne ręce

Portal HerCampus.com zapytał czytelniczki jaka część ciała nakręca je najbardziej. Okazało się, że to ręce! Widoczne bicepsy to dowód na to, że facet o siebie dba. A jak opinają dobrze skrojoną koszulę… to już w ogóle hit.

  1. Silne dłonie

Dla kobiet ważne są detale. Ponoć panie mają czasem obsesję na punkcie męskich dłoni. Według badan AskMen, kobiety przywiązują dużą wagę do dłoni. Mówią ponoć wiele o osobowości, stylu pracy i higienie. Ponadto duże ręce to także symbol męskości.

  1. Twarz pełna ekspresji

Według badań opublikowanych w Journal of Personality and Social Psychology, kobiety uznają za atrakcyjne twarze zadbane, które mogą świadczyć o opiekuńczości, w połączeniu z widocznym seksapilem.

W praktyce oznacza to, że panie lubią mężczyzn z twarzami posiadającymi cechy dziecięce (duże oczy, mały nos) oraz takie mocno muskularne (mocna szczęka, szerokie kości policzkowe). Okazuje się, że panie doceniają tak samo mężczyzn z tak zwaną mocą seksualną jak i tych, którzy potrafią pokazać choćby współczucie.

  1. Usta

Źli chłopcy mają przewagę. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie British Columbia, kobiety bardziej podniecają posępni mężczyźni niż weseli faceci. Paradoksalnie jednak nie warto rezygnować z uśmiechu. Bo ten znacznie poprawia zdolności społeczne. Kobiety ciągnie seksualnie ponoć do facetów dumnych, silnych, tajemniczych i trochę zmiennych emocjonalnie.

  1. Zarost

Właściwa ilość włosów na twarzy może dodać atrakcyjności facetowi. Aczkolwiek ta męska cecha jest bardzo zależna od aktualnych trendów. Z badań opublikowanych w Evolution & Human Behavior wynika na przykład, że seksy jest „ciężki zarost”. Gorzej kobiety oceniają lekki zarost, długą brodę i czyste, ogolone twarze. Z tych samych badań wynika jednak, że kobiety sądzą, iż pełna broda to oznaka dobrego zdrowia i zdolności rodzicielskich.


Na podstawie artykułu: http://www.fitnessandpower.com/fitness-stories/top-10-male-bodyparts-that-they-find-attractive


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak