Tomek i Jego historia walki o lepsze życie


Nie trzeba podawać, ile kilogramów zrzucił Tomek, by zrozumieć, że wygrał najważniejszą bitwę w życiu. Wystarczy popatrzeć na Jego zdjęcia oraz poczytać, jak i dlaczego dokonał aż tak wielkiej zmiany.

Tomek Łomnicki jest dziś Fit-Dzikiem. Pod takim pseudonimem motywuje tysiące ludzi na mediach społecznościowych. Ma czym motywować! Bo historia Jego życia to walka o bycie fit z siłą godną stada dzików.

„Przez całe życie zmagałem się z nadwagą. Jestem jedynakiem. Moi rodzice nigdy nie szczędzili mi jedzenia.” – opowiada Tomek, wspominając przeszłość.

Nic więc dziwnego, że pojawiła się cukrzyca i nadciśnienie. W końcu objadał się fast-foodami i opijał gazowanymi napojami. Nie patrzył na to się dzieje w Jego organizmie. Do czasu…

Punkt zwrotny

Tomek prowadzi dwie firmy. Jak każdy przedsiębiorca musiał więc sporo się napracować, by wszystko dobrze działało i przyniosło rodzinie pieniądze. Codziennie miał do załatwienia kilka spraw. Któregoś dnia był zmuszony wejść po schodach na drugie piętro.

„To, jak bardzo się zadyszałem, wiem tylko ja. Ten wysiłek sprawił, że miałem problem z porozumieniem się z recepcjonistką. Nie rozumiała o czym mówię. To był punkt zwrotny w moim życiu. Powiedziałem sobie dosyć!” – wspomina Tomek.

Motywacja i jeszcze raz motywacja

Po każdym punkcie zwrotnym wszystkich czeka nowa droga. Tomek zaczął ją od diety. Udał się na dietetyczne konsultacje i nawiązał współpracę z trenerem personalnym. Po kilku tygodniach przyszła jeszcze większa siła. Rozpoczął intensywne treningi. Przez pół roku ciężkiej pracy nad sobą udało mu się zrzucić aż 60 kilogramów.

Tomek przyznaje, że miał trudne momenty. Mówi wręcz, że kilkukrotnie upadał, by podnieść się do dalszej walki. Jego najlepszą motywacją była ukochana żona Magda.

„Dzięki niej jestem teraz w tym miejscu, nie cofnąłem się przed nowym wyzwaniem. Każdego dnia, kiedy spoglądałem na siebie w lustro i widziałem jak moje ciało się zmienia, chciałem biec po więcej.” – opisuje Tomek.

Dzik jest dziki

Cukrzyca nie jest już Jego problemem. Teraz Tomek pracuje nawet nad masą. Na początku roku startował w zawodach trójboju siłowego.

„Bardzo się bałem, ale publiczność zmotywowała mnie do działania i znalazłem się w pierwszej dziesiątce.” – mówi Tomek.

Do dalszej pracy Dzika motywują też fani na mediach społecznościowych. Jest Ich ponad 10 tysięcy. Oczywiście On motywuje też Ich. I już wie, że Dzika nie da się zatrzymać. Raz obudzony przy recepcji na drugim piętrze… będzie walczyć o siebie do końca!

Paweł Marciniak


Zobaczcie profil Tomka na FB: https://www.facebook.com/TomekLomnicki/


Paweł Marciniak

Autor bloga Nauka Fitness Zdrowie
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak