Chestbook, czyli instrukcja na klatę od Mikołaja Żeglińskiego


Pięćdziesiąt stron o tym, jak rozwijać swoją klatkę piersiową. Takiego pdfa stworzył kulturysta Mikołaj Żegliński, który do sprawy podszedł naukowo. Dlatego Jego Chestbook, to w sumie podręcznik, a nie zwykły opis ćwiczeń mających poprawić kondycję i rozmiar naszej klaty.

Jeśli Twoim celem w regularnym odwiedzaniu siłowni lub systematycznych ćwiczeniach w domu, jest rozwinięcie klatki piersiowej, warto zobaczyć co kryje Chestbook. Mikołaj Żegliński, młody kulturysta, znany swoim fanom i czytelnikom tego bloga z naukowego podejścia do życia, stworzył pdfa, który może pomóc wielu osobom.

Jego podręcznik, bo tak trzeba go nazwać, zaczyna się dobrym opisem tego, co chcemy rozwijać.

„Zwiększenie ilości masy mięśniowej w ciele to hipertrofia. Istnieje jeszcze hiperplazja – proces mogący odpowiadać za zwiększenie ilości komórek. Na ten moment nie ma jednak przekonujących dowodów naukowych, by można było powiększać dzięki niemu mięśnie u ludzi” – pisze w jednym z pierwszy rozdziałów Mikołaj.

Z pdfa dowiemy się oczywiście jaka jest anatomia klatki piersiowej, jakie mogą być przyczyny słabego jej rozwoju i jaka jej objętość jest właściwa. Ale przede wszystkim wyczytacie instrukcję jak, z jaką intensywnością, jaką częstotliwością i jak najbardziej efektywnie ćwiczyć Waszą klatę. Chestbook zawiera również dokładne opisy wielu ćwiczeń na rozwój klatki piersiowej.

„Wiesz już, że podstawą do budowania klatki piersiowej będą ciężkie wyciskania. Tak naprawdę, im większe problemy z klatką masz, tym więcej uwagi powinieneś poświęcić aktywacji. Brak rozbudowanej klaty prawdopodobnie świadczy o słabym zaangażowaniu mięśnia w podstawowych ćwiczeniach. Aktywacja to ukierunkowana na potrzebne elementy rozgrzewka. Powinna być zatem, dobrana indywidualnie pod słabe ogniwa i problemy natury fizjoterapeutycznej. Są jednak elementy ogólne, o które praktycznie zawsze trzeba zadbać” – tak profesjonalnie Mikołaj opisuje początki pracy nad nową klatą.

W Chestbooku są też linki do filmików instruktażowych Mikołaja oraz przykładowy plan treningowy!


Zobacz kanały Mikołaja

 


Paweł Marciniak

Autor bloga Nauka Fitness Zdrowie
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak