Cała prawda o trenerach personalnych


Znamy pierwsze wyniki największego w Europie badania trenerów personalnych. Czy lubią swoją pracę? Ile procent z nich to kobiety? Oto prawda o trenerach personalnych!


Ujawniono część wyników wielkiego badania jakie przeprowadzono na ponad 4 tysiącach trenerów personalnych, którzy działają na naszym kontynencie. Na szerszą analizę musimy poczekać do 2018 roku, ale już teraz kilka tajemnic ujrzało światło dzienne.

Rozkład płci  trenerów personalnych różni się znacząco w poszczególnych krajach. Podczas gdy w Finlandii ponad 50% trenerów to kobiety, to we Włoszech jest to tylko około 20%. Z wyjątkiem Finlandii i Norwegii, większość trenerów personalnych to mężczyźni – czytamy w raporcie, który  właśnie  opublikowano.

Jak wynika z badań, europejscy trenerzy personalni wydają się być zadowoleni z codziennej pracy. Szwajcarzy wydają się być najszczęśliwszymi ze wszystkich trenerów, z czego 55,6% jest bardzo zadowolonych. Również w innych krajach europejskich trenerzy personalni są zadowoleni ze swojej pracy. Bardzo niewielka liczba osób we wszystkich krajach kontynentu stwierdziła, że nie są w ogóle zadowoleni z tego co robią na co dzień. A to bardzo dobra informacja dla wszystkich korzystających z ich usług.

Istnieją co najmniej trzy główne powody, które przyczyniają się do poziomu szczęścia wśród trenerów personalnych. Pierwszym i najważniejszym powodem satysfakcji jest możliwość pomocy ludziom. Inne powody to radość z pracy w obszarze sportu i potencjał rozwoju – opisują twórcy raportu z badań.

Prawie połowa (49,9%) dobrze ocenia godziny pracy związane z tym zawodem. W końcu trener personalny nie zawsze musi wstawać o 6:00 rano, a koniec pracy też może często dostosować do własnych potrzeb. Ciekawe jest również to, że duże zadowolenie z zarobków wskazał także co drugi trener (50,6%). Najmniej satysfakcjonującym elementem codzienności trenera personalnego jest praca administracyjna, jaką musi wykonać.

Niestety w badaniach nie uwzględniono polskich trenerów personalnych. A szkoda.


Oryginalne grafiki z wynikami badania:


Na podstawie: http://www.europeactive.eu/blog/europeactive%E2%80%99s-personal-training-research-2017-%E2%80%93-initial-results-%E2%80%93

 


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak