Nowa aplikacja na zdrowe serce – Google Fit


Słynny Google we współpracy z Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym (AHA) i Światową Organizacją Zdrowia (WHO) podszedł naukowo do aktywności fizycznej. Stworzył aplikację pozwalającą zoptymalizować ilość i intensywność ćwiczeń potrzebną do poprawy zdrowia.

Cele aktywności dla poprawy zdrowia

Nowa aplikacja Google Fit koncentruje się na dwóch prostych celach związanych z aktywnością opartych na zaleceniach zdrowotnych AHA i WHO: Minuty ruchu i Punkty kardio. Jeśli chodzi o zdrowie, ważne jest, aby ruszać się więcej i siedzieć mniej. Za wszystkie formy aktywności będziecie dostawać Minuty ruchu — to zmotywuje Was do wprowadzania w ciągu dnia małych, zdrowych zmian takich jak wejście po schodach zamiast użycia windy albo spacer ze znajomym zamiast spotkania przy kawie.

Czynności, które sprawiają, że serce bije Wam mocniej, przynoszą jeszcze większe korzyści zdrowotne. Punkty kardio to punkty za takie właśnie działania. Otrzymacie jeden punkt za każdą minutę umiarkowanej aktywności takiej jak szybszy chód podczas spaceru z psem, oraz podwójne punkty za bardziej intensywną aktywność, jak bieganie czy kickboxing. Żeby osiągnąć zalecany przez AHA i WHO poziom aktywności fizycznej, który zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, poprawia sen i ogólne samopoczucie, wystarczy zaledwie 30 minut energicznego spaceru pięć razy w tygodniu” – opisuje Margaret Hollendoner, szefowa produktu Google Fit.

Nieważne, jak się ruszasz, liczy się każda aktywność

Kiedy w ciągu dnia będziecie chodzić, biegać albo jechać na rowerze, Google Fit automatycznie wykryje te czynności przy użyciu czujników w Waszych telefonach lub zegarkach — takich jak przyspieszeniomierz i GPS — po to, aby oszacować liczbę zdobytych Punktów kardio. Jeśli ćwiczycie w inny sposób, możecie wybrać inne aktywności (np. ogrodnictwo, pilates, wioślarstwo lub spinning), a Google Fit obliczy Punkty kardio i Minuty ruchu zdobyte podczas treningu. Google Fit jest również zintegrowany z innymi aplikacjami fitness, takimi jak Strava, Runkeeper, Endomondo i MyFitnessPal, dzięki czemu otrzymujecie punkty za wszystkie zarobione Minuty ruchu i Punkty kardio. Na podstawie dotychczasowej aktywności Google Fit z czasem zacznie przesyłać Wam wskazówki i pomagać Wam w określaniu nowych celów. Dzięki funkcji dziennika sprawdzicie natomiast swoją aktywność, osiągnięcia i postępy we wszystkich aplikacjach, z których korzystacie.

Więcej informacji o aplikacji na google.com/fit


Na podstawie informacji prasowej


Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak