Ania i Bartek, czyli dlaczego lepiej razem?


Poznajcie fit-parę, która przekonuje, że lepiej ćwiczyć wspólnie. Co Ich połączyło? Jaki jest Ich sekret? Jak radzą sobie, gdy ktoś ma lenia?

Dlaczego warto Ich poznać?

Ania Kucharska jest wykształconym fizjoterapeutą i trenerem personalnym. Bartek Klimowicz jest wykształconym fizjoterapeutą i trenerem personalnym. Czy to przypadek? Nie sądzę 😉

Jak podkreśla Ania, od dziecka sport to był Jej konikiem. Grała 7 lat w siatkówkę, niestety z powodu kontuzji była zmuszona zaprzestać gry nawet na stopniu amatorskim. Bartek z kolei był 6 lat w Kadrze Narodowej Badmintona. Później zaraził się treningiem siłowym. Zdobył nawet wicemistrzostwo na zawodach IFBB w kategorii Męska Sylwetka w czasie Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski w Krakowie w 2016 roku.

Dziś wspólnie motywują do aktywności fizycznej pod hasłem: Better Together!

Ania i Bartek, czyli lepiej razem!

Paweł Marciniak z portalu Nauka Fitness Zdrowie:
Jak długo ćwiczycie razem i jak to się zaczęło?

Ania i Bartosz:
Ćwiczymy razem od roku i zaczęło się to we wrześniu 2016 roku, gdy się poznaliśmy w pracy. Ania doszła do naszego zespołu trenerów w Calypso Fitness Club Warszawa.

Paweł:
Jak wytłumaczycie, dlaczego na siłowni lepiej wspólnie ćwiczyć, czyli Better Together?

Ania i Bartosz:
Mówimy, że Better Together, bo jesteśmy dwoma osobami pozytywnie zakręconymi na punkcie aktywności fizycznej oraz wzajemnie się wspieramy przy pokonywaniu swoich słabości.

Paweł:
W takim razie kto kogo i jak motywuje, szczególnie kiedy komuś się zwyczajnie nie chce?

Ania:
Motywujemy się wzajemnie, Bartek jest rannym ptaszkiem i zmusza mnie do wczesnego wstawania przed pracą na poranne kardio na czczo, a ja motywuje Bartka do intensywnego treningu siłowego.

Bartek przez 2 lata startował w zawodach Męskiej Sylwetki, także sztywny plan żywieniowy nie jest mu straszny, zaraził mnie tym samym i teraz gotujemy smacznie i według naszych ustaleń dietetycznych.

Paweł:
No, ale co w sytuacjach kiedy ktoś nie ma zwyczajnie siły…. jak druga połowa reaguje? Jak daje siłę?

Bartek:
W zależności czy jest to podyktowane rzeczywiście brakiem siły chociażby z powodu wielu godzin spędzonych w pracy, czy też po prostu ktoś ma lenia. W tej pierwszej sytuacji druga osoba nie naciska tylko wspiera chociażby proponując regenerację w postaci masażu, pomocy w obowiązkach czy też zwykłego odpoczynku. Czasem taki dzień daje podwójnego kopa do działania kolejnego dnia! Jeśli jest to podyktowane lenistwem to nie ma przebacz. Ciągniemy siebie wzajemnie, by po treningu przyznać rację, że tego było trzeba.

Paweł:
Jak pilnujecie się nawzajem? Co jeśli ktoś chce zjeść co ulubionego-niezdrowego?

Ania i Bartek:
Raczej nie mamy z tym problemu, by namawiać siebie nawzajem na odstępstwa od diety. Jeden dzień w tygodniu na cheata to nasz ulubiony dzień. Wtedy dopiero szalejemy. Przyznamy szczerze, że zdarza się, że mamy ochotę na coś niezdrowego w dzień, w którym powinniśmy trzymać dietę. Paradoks tkwi w tym, że zawsze mamy ten dzień razem i wtedy w zależności od nastroju czy też w jakim jesteśmy momencie z sylwetką podejmujemy decyzje świadomie, o tym czy trzymamy się diety czy też pozwalamy sobie na szaleństwo. Sukces tkwi w równowadze!

Paweł:
Dzięki wielkie za rozmowę


Klikajcie na FB Ani i Bartka

 


Paweł Marciniak

Autor bloga Nauka Fitness Zdrowie
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak