7 najdziwniejszych biegów na świecie


Tego nie spodziewa się pewnie żaden biegacz, ale warto wiedzieć, że bieganie może być szalone! Przedstawiamy kilka najdziwniejszych biegów na świecie.


Maratony i inne tradycyjne biegi to już norma w wielu miejscach na świecie. Nie ma się więc co dziwić, że twórcy trendów cały czas główkują nad nowymi pomysłami na biegi.

7 najdziwniejszych biegów na świecie

  1. Bieganie w szpilkach


Ponoć to trend oparty o najnowszy film z serii Park Jurajski, czyli Jurassic World. Główna bohaterka tego filmy, oczywiście w wysokich szpilkach, biega często i szybko (bo w końcu gonią ją prawdziwe dinozaury). Jeden z kobiecych magazynów (Glamour) zorganizował więc bieg na 50 metrów w wysokich szpilach. Do wygrania były ponoć trzy tysiące dolarów. Informacji o kontuzjach nie znaleźliśmy 🙂


  1. Słodki triathlon


To niby nic niezwykłego. Tak jak w klasycznym traithlonie zawodników czeka pływanie, jazda na rowerze i bieg. Ale to sztafeta na czterech zawodników, z których każdy musi między zmianą rodzaju aktywności zjeść sporą porcję słodkich dań, takich jak pączki! Kto to wymyślił?


  1. Bieg panien młodych

najdziwniejszych biegów na świecie
Coroczny 150-cio metrowy dystans w Belgradzie w Serbii pokonują panie ubrane w suknie ślubne i sportowe buty. Pierwsze trzy biegaczki na mecie otrzymują sporo nagród oraz na własność  suknie, w których biegły!


  1. Ucieczka przed zombie

najdziwniejszych biegów na świecie
W dowolnym tłumaczeniu to wydarzenie nazywa się „Biegnij, by przeżyć”. Na dystansie 5 kilometrów uczestników czeka walka z osobami przebranymi za zombie. Nieżywi próbują na całej trasie zerwać czerwone wstążki przyczepione do pasa biegacza. Jeśli straci on wszystkie… odpada z wyścigu.


  1. Wyścig sztucznych koni

najdziwniejszych biegów na świecie
Po co biegać w klasycznym i wygodnym stroju sportowym, skoro można przebrać się za konia? W Wielkiej Brytanii odbywa się doroczny bieg na hipodromie, ale zamiast ogierów i klaczy startują w nim ludzie przebrani za konie. By się zapisać na start trzeba ponoć zapłacić 50 funtów, a zwycięzca dostaje szampana w nagrodę. Normalnie szok!


  1. Nagi bieg Świętego Mikołaja

najdziwniejszych biegów na świecie
To charytatywna impreza biegowa organizowana w Bostonie w USA. Zainicjowała ją grupa sześciu facetów, którzy w majtkach i czapkach Mikołaja biegali po ulicach prosząc o pieniądze na wsparcie dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Wydarzenie tak się rozrosło, że co roku bierze w nim udział kilkaset osób, a zbierane sumy dochodzą do 1,5 miliona dolarów!


  1. Bieg tyłem

najdziwniejszych biegów na świecie
Po co biegać tyłem? W sumie to nie wiadomo, ale twórcy tego biegu przekonują, że warto brać w nim udział. Ponoć biegnąc tyłem spalamy o 30% więcej kalorii niż biegnąć w przód. Na pewno chodzi o większą adrenalinę, bo jak nie wiemy dokąd biegniemy, to na 100% spalimy więcej energii!


 


OrionSport