7 motywujących tekstów Arnolda Schwarzeneggera


Był nazywany „kulturystą wszech czasów”. Czasem, jako polityk zaliczał wpadki słowne. Ale Arnold ma na swoim koncie także kilka dobrych tekstów motywacyjnych.

Czy wiecie, że Arnold Schwarzenegger wielokrotnie zdobył wiele prestiżowych  nagród w swojej katierrze kulturysty. Należały do Niego tytułu: Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe oraz siedmiokrotnie tytuł Mr. Olympia. W najlepszym okresie jego muskulatura (wzrost 188 cm, waga 115 kg, obwód bicepsa 56 cm, obwód klatki piersiowej 155 cm, obwód w pasie 86 cm) w opinii wielu osób zapewniła mu tytuł „kulturysty wszech czasów” (Mr. Everything).

Oto 7 motywacyjnych tekstów od Arnolda Schwarzeneggera:

  1. Pamiętaj tylko, że nie możesz wspiąć się po drabinie sukcesu z rękami w kieszeniach.
  2. Siła nie pochodzi od wygranej. Twoje zmagania rozwijają twoje mocne strony. Kiedy przejdziesz przez trudy i zdecydujesz się nie poddawać, to jest siła.
  3. Jestem nieustannie głodny. Sens życia nie polega bowiem po prostu na istnieniu, na przetrwaniu, ale na dążeniu do przodu, na wzroście, osiągnięciach.
  4. Umysł wyznacza granicę. Dopóki umysł może przewidzieć, że możesz coś zrobić, oznacza to, że możesz to zrobić, o ile naprawdę uwierzysz w 100 procentach.
  5. Kulturystyka jest jak każdy inny sport. Aby odnieść sukces, musisz poświęcić się 100% treningowi, diecie i swojemu podejściu mentalnemu.
  6. Porażka nie jest opcją. Każdy musi odnieść sukces.
  7. Trening daje nam ujście dla tłumionej energii stworzonej przez stres, a tym samym łagodzi naszego ducha, zaś ćwiczenia wpływają na kondycję ciała.

Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak