5 zasad życiowych ludzi fit


Kiedy patrzy się na ludzi, którzy wyglądają naprawdę fit, człowiek zastanawia się jaki jest ich sekret. Przeanalizowaliśmy dla Was to co mówią o swoim życiu i mam dla Was 5 zasad, których te osoby się trzymają. Czas więc wprowadzić je do Waszego życia!Po pierwsze…
Przygotowywanie posiłków lub gotowe jedzenie

W diecie nie może być przypadków. Trudno utrzymać linię czy po prostu jeść zdrowo, jeśli zaczynamy dzień bez pomysłu na to co dostarczymy organizmowi. Zamawianie tego co akurat może nam dowieźć UberEats, kupowanie tego co akurat jest w stołówce firmowej, czy o zgrozo, stołowanie się na stacji benzynowej lub w sklepie osiedlowym… to koszmar. Tak nie robią ludzie fit. Musisz przestawić się na przygotowywanie samemu posiłków, patrząc na to co dajesz na talerz. Musisz szukać sam dobrych dań, przepisów i produktów. Możesz też skorzystać z cateringów dietetycznych, wybierając zestawy pasujące do tego ile kalorii potrzebuje na dobę Twoje ciało.

Po drugie…
Białko na śniadanie

Nie zaczynaj dnia drożdżówką, słodkim napojem, kawą czy inną rzeczą, która nie buduje Twojego ciała. Białka są jak cegły do tworzenia Twoich mięśni. Intensywny dzień trzeba zacząć od białka, z odrobiną węglowodanów. To też najlepszy sposób, by wyrobić w naszym metabolizmie schemat, że nie ma on nadmiaru cukru, więc powinien korzystać z rezerw tłuszczowych!

Po trzecie…
Picie dużej ilości wody

I nie trzeba się bać głupich reklam, że grozi nam nadwyżka wody w organizmie. Jak będzie jej za dużo, to ją wysikamy! A zdrowe ciało ma jej zawsze dużo, bo aktywność organizmu nie może obyć się bez wody. 1 litr na 30 kg masy ciała to standard. W praktyce przekłada się na około 1,5 – 3,5 litrów wody dziennie. Przy dużej aktywności fizycznej lub bardzo gorącym dniu trzeba wręcz zwiększyć tę ilość. Nie warto też zastępować wody napojami smakowymi czy sokami. Woda musi być podstawą. Ewentualne soki są ok, ale tylko jeśli będziemy pamiętać o zawartych w nich cukrach.

Po czwarte…
Ćwiczenia nie tylko na treningach

Chodzenie po schodach zamiast windy czy schodów ruchowym. Spacer do sklepu zamiast jazdy autem. Wieczorny przejazd rowerem zamiast serialu przez telewizorem. To tylko niektóre metody na to, by ćwiczyć poza treningiem. Słynne 10000 kroków na dzień, to nie mit. To powinien być nasz cel.

Po piąte…
Dobre wysypianie się

Prawidłowy sen pozwala na uspokojenie naszego ciała, powrót do homeostazy i zebranie energii na kolejny dzień. Bez tego grozi nam rozregulowanie organizmu, co nie tylko utrudnia bycie fit, ale może nawet prowadzić do chorób. Balans ciała niektórzy osiągają przez medytację. Większość dostarcza spokoju naszemu mózgowi i wszystkim innym organom ciała przez sen. Pamiętajmy więc, by dobrze się wysypiać.
Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak