4 powody, dla których warto ćwiczyć przed lustrem


Nie ma nic złego ani obscenicznego w wykonywaniu ćwiczeń patrząc na swoje odbicie. Wprost przeciwnie! Można znaleźć kilka powodów, dla który warto ćwiczyć przed lustrem!Nieprzypadkowo w siłowniach i salach do fitnessu czy zajęć tanecznych wszechobecne są lustra. Powodów jest kilka!

Warto ćwiczyć przed lustrem, bo:

  1. Lustrzana kontrola

Dzięki wpatrywaniu się nasze lustrzane odbicie widzimy więcej. Może zobaczyć nieprawidłową postawę, nierówne ułożenie rąk czy nóg czy brak płynności ruchu. Patrząc na siebie nieustanne kontrolujemy się, tak jak trener , który patrzy na swojego podopiecznego stoją z boku!

  1. Lustrzana motywacja

Nie ma co ukrywać, że wielu z nasz bierze się za siebie, bo chce coś zmienić. Patrzenie na obiekt zmiany, czyli brzuch, ramiona czy nogi przypomina nam nieustanne jaki mamy cel naszych ćwiczeń!

  1. Lustrzane wzmocnienie

Treningi, szczególnie te dłuższe, dają rzeczywistą poprawę sylwetki. Od razu po ćwiczeniach czujemy się lepiej, czasem wręcz widzimy wzmocnienie naszego ciała, przez napięcie mięśniowe. Oglądanie tych rezultatów może mieć niezwykle motywujący efekt!

  1. Lustrzany strażnik

Lustro daje też prawdziwy wzrost bezpieczeństwa. Widząc więcej może zapobiec wypadkom, przypadkowym potrąceniom osób lub rzeczy, czy innym katastrofom, o które z ciężkim sprzętem w ręku przecież nietrudno!
Blog NFZ
O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak