Moje 10 przykazań – pisze Paweł Cattaneo


Zastanawialiście się kiedyś, czemu moi podopieczni osiągają tak świetne wyniki w tak krótkim czasie? To nie są żadne cuda. Zdradzę moje 10 przykazań, które wbijam im do głowy!1 Usiądź na chwilę, zamknij oczy i zastanów się, co chcesz osiągnąć?

Jaki jest Twój cel i co robisz, żeby go osiągnąć? Wyznacz sobie jeden wielki cel nadrzędny, np. schudnąć 20 kg i dąż do niego krok po kroku, obierając cele niższego rzędu. Na przykład wyznacz sobie, że schudniesz 2 kg w okresie takim i takim. Tym samym oszukasz własną psychikę – dasz jej pożywkę w postaci zwycięstwa (osiągniętego celu) i solidną dawkę motywacji do dalszego działania oraz  zdobywania celu nadrzędnego!

2 Uwierz w siebie! Uwierz, że osiągniesz wyznaczony cel!

Nastaw swoją psychikę na odpowiedni tor. Wbij sobie do głowy, że to osiągniesz i koniec kropka! A jeśli żalisz się nad sobą, bo ciężko Ci nie zjeść czekolady i tortu na urodzinach babci, to zapamiętaj raz na zawsze, że jeśli nie wyćwiczysz mózgu, to zapomnij o tym żebyś wyćwiczył/a ciało. Musisz bardzo mocno wierzyć, że Ci się uda – wtedy osiągniesz cel.

3 Nigdy nie słuchaj pesymistów!

Jeszcze żadnemu z nich nie postawiono pomnika – nie zauważyłeś? Nie daj sobie narzucić ograniczenia! Kiedyś jakiś palant powiedział, że niebo jest limitem? Jurij Gagarin właśnie musi przewracać się w grobie ze śmiechu…

4 Przyzwyczaj się do tego, że ból i strach są Twoimi przyjaciółmi!

Bolą Cię nogi po treningu? Bardzo dobrze. Właśnie obudziłeś w sobie mięśnie, o których nawet nie miałeś pojęcia, że istnieją… Twoje ciało rodzi się na nowo, bierze się do pracy, z dużej skały rzeźbisz piękne, atletyczne ciało. Ból jest koniecznością rozwoju.

5 Bądź cierpliwy/a. Na wszystko potrzeba czasu i musisz się z tym pogodzić!

Gdyby wszystko przychodziło łatwo, to każdy z nas chodziłby z 2% tkanką tłuszczową. Pamiętaj! Ojciec chrzestny mawiał – „Świat należy do cierpliwych”. Dąż wytrwale do celu, mimo upływu czasu.

6 Wyobraź sobie, że jedzie przed Tobą karoca!

Na czym skupiasz się patrząc na galopującego konia? Tylko na kopytach? Może na grzywie? Założę się, że patrzysz na wszystko po kolei. Grzywa, kopyta, kolor, rasa. Nie skupiamy się na jednym! Tymczasem koń ma klapy na oczach i galopuje w przód. Mega się skupia! Rozumiesz? Skup się na celu. Nie daj się wyprowadzić z równowagi! Dąż do określonego celu. Trzymaj się tego, co sobie wyznaczyłeś, bo w przeciwnym razie będziesz w tej historii z koniem tylko tym patrzącym na wytrwały galop, a nie galopującym. Rozglądasz się dookoła? Boisz się co inni powiedzą, zamiast brnąć w przód?

7 Strach jest, ale go nie ma!

Biorę i to codziennie! Każdego dnia chwytam życie pełnymi garściami, a wiesz czemu? Bo wbiłem sobie do głowy, że życie mamy jedno i wszystko, co tylko chcę mogę osiągnąć, jeśli przezwyciężę strach… Odpowiedz teraz sam sobie, czy widziałeś kiedyś strach? Dotknąłeś go? Kazałeś mu usiąść na dupsku i porozmawiać z Tobą, by się dowiedzieć, czemu Ciebie prześladuje? To od Ciebie tylko zależy, czy on się pojawi. Pamiętaj, sam go kreujesz, dajesz mu siłę i możliwość zatrzymania swojej osoby!

8 To co robisz decyduje o Twoim sukcesie lub porażce!

To co robisz definiuje, jaką jesteś osobą i jeśli chcesz schudnąć, zdać egzamin, kupić auto marzeń czy być w czymś najlepszy – musisz się poświęcić! Marzysz o czymś? Pragniesz czegoś? Chcesz być kimś? To musisz tym żyć! Poświęcić czas, pieniądze, a nawet i znajomości. Musisz oddychać wolą sukcesu. Postawić cel na piedestale i oddawać się jemu każdego dnia. Jeśli będziesz go pragnął tak samo jak oddechu – wygrasz!

9 Zmień swoje dotychczasowe nawyki!

Przestań obżerać się ciasteczkami, chlać co tydzień w klubie i leczyć kaca przez pół dnia, bo co z tego masz? Wtedy kiedy inni leczą kaca, Ty się już poć, bo każda kropla potu przybliża Cię do wymierzonego celu!

10 Nie osiadaj na laurach, bo to dopiero początek Twojej pięknej i długiej podróży w jedną stronę!

Osiadanie na laurach oznacza kres Twojej historii. A Twoim zadaniem jest czerpać z życia jak najwięcej, aż do samego końca!

Paweł Cattaneo  

Zdjęcia w materiale autorstwa Pawła Spychalskiego
Paweł Cattaneo

Partner bloga Nauka Fitness Zdrowie


7 comments

 • Mz

  3 listopada 2017 at 11:39

  Bardzo motywujący tekst, zwięźle i na temat, muszę wziąć je sobie do serca. Naprawdę ma to wszystko sens

  • Nauka i Fitness

   3 listopada 2017 at 12:45

   Przekażemy Pawłowi Twoją opinię 🙂 Dzięki wielkie 🙂 Pozdrawiamy

 • Justyna Florek

  6 listopada 2017 at 17:56

  Każdy kto chcę o siebie zadbać powinien przestrzegać tych przykazań. Porządny artykuł od gościa, który zna sie na rzeczy

  • Marek

   16 listopada 2017 at 14:56

   To jest po prostu dobra motywacja 🙂

   • Redakcja Nauka i Fitness

    16 listopada 2017 at 20:12

    Pełna zgoda 🙂 a będzie więcej tekstów motywacyjnych od Pawła

 • Alicja

  10 listopada 2017 at 22:00

  Dobry motywator właśnie taka motywacja była mi potrzebna ponieważ zaczęła opuszczać mnie chęć do walki o lepsze ja teraz wiem że dam radę wielkie dzięki ☺

  • Redakcja Nauka i Fitness

   12 listopada 2017 at 16:53

   Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki 🙂

Comments are closed.O blogu

Nauka Fitness Zdrowie to blog dla aktywnych fizycznie. Łączę nam nim rzetelne informacje z dobrą motywacją!

Nauka Fitness Zdrowie jest wyłącznie blogiem informacyjno-rozrywkowym. Nie prowadzę porad medycznych, a wszelkie informacje zamieszczone na stronie nie zastępują indywidualnej konsultacji z lekarzem. Stosowanie się do treści zawartych na blogu powinno za każdym razem odbyć się pod nadzorem lekarza-specjalisty lub profesjonalnego trenera.

Paweł Marciniak